השתלת עדשה

השתלת עדשות בטורקיה

Lens Implantation in Turkey

מה זה השתלת עדשות?

הרכבת עדשה: בעבר נעשה שימוש באחת מהעדשות המונופוקאליות המיועדות לראות קרוב או רחוק במקום הסרת העדשה הטבעית בטיפול בחולי קטרקט. במקרה זה, חלה חובה על המטופלים להרכיב משקפיים לאחר הטיפול. במשך זמן רב נעשה שימוש בעדשות תוך-עיניות מולטיפוקליות במקום עדשות מוקד בודדות. מכיוון שעדשות אלו מאפשרות לתקן הפרעות ראייה מכל זווית, מה שהופך את הראייה לטבעית ככל האפשר.
עדשות מולטיפוקל מעוצבות בשתי דרכים שונות. אלו עדשות דו או תלת מוקדיות. כאשר משתמשים בעדשות חכמות בטיפול בעיניים של מטופלים, אין צורך להשתמש במשקפיים לאחר הטיפול. האנשים האלה יכולים לקרוא בלי משקפיים. עם זאת, הם יכולים לראות בקלות טקסטים רחוקים. עדשות טריפוקל הן הטכנולוגיה המתקדמת ביותר של עדשות תוך עיניות כיום. היא משפיעה לטובה על איכות החיים שכן היא מספקת ראייה ללא הפרעה וברורה למרחקים קרובים, בינוניים וארוכים.

סוגי עדשות חכמות

עדשות חכמות משמשות כאשר העדשה הטבעית בעין מאבדת מבהירותה או אינה יכולה לתפקד מסיבות שונות. תחום השימוש החשוב ביותר הוא מחלת קטרקט. טיפול קטרקט מבוסס על הסרת עדשת העין שאיבדה את בהירותה מהקפסולה שלה והחלפתה בעדשה מלאכותית. ישנם שלושה סוגים של עדשות חכמות: עדשות מונופוקל, מולטיפוקל ותלת פוקל.

עדשת פוקוס יחיד

עדשות מונופוקליות הן עדשות המושתלות דרך חתך קטן (זעיר פולשני) בצד הקרנית ומאפשרות לראות בבירור למרחקים. עדשות חכמות חד מוקדיות מאפשרות גם לראות מרחק מסוים בבירור ללא משקפיים, שכן הן מתקנות אמטרופיה (קוצר ראייה).

עדשות מולטיפוקל

עדשות מגע מולטיפוקל מכילות דרגות מרובות בעדשה אחת. יש מעלה אחת עבור עצמים קרובים מאוד, מדרגה אחת עבור עצמים רגילים הנראים מרחוק, ומעלה אחת עבור עצמים במרחק בינוני.

האם יש לך שאלה?
צריך מידע נוסף על הניתוח? בלחיצה על Whatsapp או אימייל, תוכלו לקבל ייעוץ חינם לשאלותיכם.
תשאל את הרופא

עדשות טריפוקל

עדשות טריפוקל הן עדשות תוך-עיניות המעניקות ראייה ברורה ללא משקפיים למרחקים רחוקים, בינוניים וקרובים. בעוד שעדשות חד מוקדיות המתמקדות רק במרחק מצריכות שימוש במשקפיים ליד, עדשות אלו הן תלת מוקדיות ומבטלות את הצורך במשקפיים הודות לפוקוסים אלו. כך, המטופלים יכולים לבצע פעולות מרחוק (צפייה בטלוויזיה, צפייה בבמת הקולנוע והתיאטרון, נהיגה), בינוני (שימוש במחשב או בטאבלט, בישול, ראיית טבלת המהירות בנהיגה, קריאת ברקודים בשווקים) וקרוב (באמצעות). טלפון, מלאכת יד) פעילות ללא משקפיים.

לפני השתלת עדשה

יינתנו לך טיפות עיניים לפני ואחרי הניתוח. בנוסף, ייתכן שיידרשו טיפולי מחט תוך עיניים במהלך הניתוח. מטופלות לא צריכות להתאפר בהגיען לניתוח. אם אתה משתמש במדללי דם, אתה בהחלט צריך להפסיק לקחת תרופות אלה שבוע או עשרה ימים לפני. עם זאת, עליך לעשות זאת תחת פיקוחו של רופא. אם יש לך מחלה כרונית, ספר על כך לרופא שלך.
טיפול בבעיות כמו דלקת יובש בעיניים ובעפעפיים בבדיקה שלפני הניתוח מפחית את תלונות המטופל לאחר הניתוח ומגביר את שביעות רצון המטופל על ידי מתן ראייה ברורה יותר. אם יש בעיות אחרות כמו פטריגיום על פני העין מלבד קטרקט, מבצעים תחילה ניתוח. לאחר מכן, ההחלטה מתקבלת שוב עם בדיקה מפורטת לתכנון העדשה התוך עינית החכמה.

לאחר השתלת עדשה

לעיתים רחוקות מאוד, ייתכן שיהיה צורך במשקפיים כדי לראות בבירור יותר מרחוק או מקרוב לאחר הניתוח. ראייה מטושטשת הנגרמת על ידי ערפול מאחורי העדשה התוך-עינית החכמה ניתנת לתיקון תוך שניות בלייזר.
למרות נדירות מאוד, עלולות להתרחש טעויות בלתי צפויות בחישוב חוזק העדשה התוך-עינית (ביומטרי) לפני הניתוח. שגיאות אלו, הנגרמות מהבדלים מילימטריים או קטנים יותר במבנה העין ובערכי המדידה בין אנשים, מצטמצמות מאוד עם מכשירי מדידה (ביומטרי) בטכנולוגיה מתקדמת. אם יש צורך בשימוש במשקפיים קרובים או רחוקים עקב טעות מדידה בלתי צפויה לאחר הניתוח, ניתן לפתור את הבעיה על ידי איפוס מספר המשקפיים בלייזר או על ידי החלפת העדשה התוך עינית.
החיסרון החשוב ביותר של עדשות תוך-עיניות חכמות מולטיפוקל בהשוואה לעדשות רגילות הוא שהן מתפזרות ומאירות בתדירות גבוהה יותר. למעשה, התלונה הנדירה הזו הצטמצמה מאוד בעדשות החכמות מהדגם החדש וכבר משתפרת עם הזמן מבלי להפריע למטופל. עם זאת, המקצוע והצרכים היומיומיים של המטופל, כמו גם כמה מאפיינים שנקבעו בבדיקה המפורטת, מספקים הדרכה לאיזה מטופל תתאים העדשה החכמה לפני הניתוח.

בקשת מידע
נדרש שם פרטי!
יש צורך במייל!
נדרש מספר טלפון!
בלי קוד מדינה
זמן שיחה נדרש!
לפי הזמן של המדינה שלך.
ריבוי פעולות
 
נדרשת מדיניות פרטיות

תהליך הגשת בקשה

השלם את הטופס

כדי ליצור איתנו קשר, תחילה עליך למלא את הטופס.

ייעוץ חינם

לאחר מילוי הטופס, יועצי הבריאות המומחים שלנו יצרו איתך קשר בהקדם האפשרי.

שלח תמונה

יועצי הבריאות המומחים שלנו יבקשו להציג את התמונות שלך לרופא.

תִכנוּן

לאחר בחינת התמונות, הרופא שלך יחליט אם אתה מתאים לניתוח ותהליך הניתוח שלך יתוכנן.

שאלות נפוצות

אם אינך רואה תשובה לשאלתך, תוכל לשלוח לנו דוא"ל מטופס יצירת הקשר שלנו.

אתה יכול לחזור לארץ שלך לאחר השתלת עדשה. אבל עדיף שתישאר כאן יומיים או שלושה כדי להסתכן בפיתוח סיבוך. אם הכל בסדר אחרי יום אחד, אתה יכול לחזור לארץ שלך.

אתה חייב להיות כאן ביום הניתוח. אין צורך להגיע מספר ימים לפני הניתוח. עם זאת, אם תכננתם סיור כאן, תוכלו להגיע מוקדם יותר.

עדשות אלו יכולות להישאר בעיניך למשך שארית חייך. מכיוון שזה כבר טיפול קבוע, הוא מיושם לעתים קרובות מאוד.

ניתוח החלפת עדשות מאפשר למטופלים לחזור לחיים נורמליים תוך מספר ימים. עם זאת, זה נחשב לאחד ההליכים הרפואיים הבטוחים ביותר. זהו הליך בטוח, אם כי יש לו כמה סיכונים קלים שניתן לבטל עם טיפול נוסף, כגון אדמומיות בעיניים וגירודים.

לא תרגיש כאב במהלך השתלת העדשה. הניתוח נעשה בדרך כלל עם תרופות להקלה. לרוב מדובר בהרדמה מקומית.

חלק מתופעות הלוואי של עדשות עשויות לכלול: בצקת בקרנית, דליפה, לחץ תוך עיני מוגבר, היפרדות רשתית וחישוב שגוי של כוח IOL.

בימים הראשונים כדאי להימנע מפעילויות המאמצות את העיניים, כמו נהיגה. יחד עם זאת, היזהר לא לשפשף או להרטיב את העיניים. פעל לפי עצת הרופא שלך.

זמן ההחלמה לניתוח זה הוא כשבועיים. תצטרך להשתמש בטיפות עיניים אנטי דלקתיות ואנטיביוטיות כדי לסייע בריפוי. אתה תיפטר מהשינויים בעדשות. זה גם נורמלי לחלוטין לכמה ימים של אי נוחות קלה ובוהק או ראייה מטושטשת כשהעין שלך נרגעת.

הדברים שכדאי להימנע מהם לאחר ניתוח קטרקט הם כדלקמן: אין לנהוג פחות מ-24 שעות לאחר הניתוח. אין להתאפר עד לבדיקה הראשונה שלך. המשך פעילות קלה לזמן מה. אל תהיו בסביבות שלדעתכם מלוכלכות. ואל תשכחו לשרוף את משקפי השמש שלכם. אל תשפשף את העיניים.

זה לוקח בערך 8 עד 12 שבועות לעיניים שלך להחלים לחלוטין לאחר הניתוח. הגן על העיניים שלך עם משקפי שמש במהלך תקופה זו. כמו כן, לישון עם הגנה על העיניים בלילה.

אתה יכול להסיר את כרית העין שלך בבית. אבל אתה צריך ללבוש רפידות עיניים בזמן שינה לפחות שבוע כדי למנוע פגיעה בעין. החלמה מלאה מניתוח קטרקט מסתיימת תוך כחודש. ייתכן שיחלפו עד שלושה חודשים עד שהעין שלך תתרפא במלואה.

קרני UV הן אחד הגורמים המובילים לקטרקט. לכן, עליך להגן על העיניים מפני קרני UV. אחרת, אתה עלול אפילו לגרום לקטרקט שלך לחזור. מסיבה זו, כדאי להרכיב משקפי שמש בחוץ בשנה הראשונה לאחר הניתוח.